Uhuru, Mawenzi i Shira – wyprawa na Kilimandżaro

Więcej informacji o Kilimandżaro wyprawa

Sięganie po wierzchołki gór to ambicja wielu podróżników, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Silnych wrażeń bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Podróżników przyciągają przede wszystkim malownicze krajobrazy, zanikające już lodowce, jak również sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Ekspedycja na najwyższy szczyt Afryki wymusza właściwą preparację – z uwagi na dużą wysokość realne jest ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż zdobycie masywu stanowi dla turystów ciężkie zadanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą wyróżniać się dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 7 do 8 godzin dziennie.

Co należałoby wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro należy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy także zakupić medykamenty zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed rozkwitem choroby ochroni także stosowna profilaktyka – używanie preparatów odstraszających insekty, a także korzystanie z odzieży zakrywającej nogi i ramiona. A co zrobić, żeby zapobiec rozwojowi choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro należy poprzedzić kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]