Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o Dolomity trekking, znajdziesz na https://www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Miłośnicy aktywnego wypoczynku na pewno przebyli niemal wszystkie szlaki trekkingowe w Polsce zlokalizowanych w Bieszczadach, w Tatrach i w Karkonoszach. Zdecydowanie są one oszałamiające, lecz osoby chętnie praktykujące ten typ aktywności po jakimś czasie pragną zasmakować emocji płynących z wycieczek po mało znanym sobie obszarze. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w polskich górach, skoro można zachwycać się oszałamiającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Cechy alpejskich Dolomitów

Dolomity, czyli pasmo górskie położone całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się pokaźną ilością poszarpanych grani, baszt skalnych i stromych turni, które w czasie dnia przez promienie słoneczne zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, że w 2009 r. trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w górach tych występują wysokie pionowe skalne ściany, dość strome stoki i wiele urwisk, wyznaczono w nich też niemało prostych tras, z którymi dadzą sobie radę osoby mające już doświadczenie w trekkingu.

Brenta i szczyty Tofanów – co można zobaczyć na trekkingu w Dolomitach?

Początkujących pasjonatów trekkingu zapewne zachwyci przejście przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po trasach, które są zaopatrzone w mocne liny asekuracyjne. Harmonogram wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, żeby ich uczestnicy przeszli szkolenie z zasad asekuracji, a także sposobów poruszania się po takim szlaku. Zaznajomieni z górami i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą zachwyceni przejściem po szlaku na Brencie, najbardziej rozpoznawalnego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla większości turystów fizycznie bardzo trudna, ale ten, kto weźmie w niej udział zapewne zapamięta ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić też interesująco zimowe miesiące, poruszając się po mniej stromych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na grupę Tre Cime i szczyt Averau.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]