Trekkingi dla doświadczonych miłośników gór

Na http://bit.ly/2Rtp5ne odnajdziesz jedyną w swoim rodzaju ofertę trekkingów

Górskie wycieczki przybierają wiele postaci. Od krótkich przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby wziąć udział w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (zarówno wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jakkolwiek za nieraz olbrzymi nakład pracy dostajemy możliwość obcowania z dziką przyrodą i podziwiania niesamowitych widoków.

Poziomy trudności trekkingów

Stopień trudności technicznej jest uzależniony od terenów, przez które biegną trekkingi. Eksperci wyróżniają 3 poziomy trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do silnego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej oraz co najmniej elementarnego doświadczenia w górach – np. w Tatrach. Ostatni stopień to wycieczki dla osób z wysoką sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich gór i potrafiących obsługiwać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do mało komfortowych warunków obozowania w czasie wielodniowej wyprawy.

Dokąd pojechać na trekking?

Trekkingi można praktykować w każdych górach. W Polsce entuzjaści tego typu obcowania z naturą bardzo upodobali sobie szlaki tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o inne pasma Europy, szerokim uznaniem szczycą się Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, jak również wschodnia część Karpat. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny zaś spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]