Czy odważysz się na trekking po Himalajach?

Sprawdź Himalaje wycieczka na www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje razem z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to obszary po prostu legendarne. Wpływ na to ma sporo elementów – przede wszystkim fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie napomknąć również o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się areną rywalizacji doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go samodzielnie

Na początku należy podkreślić, że jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi górami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Przyczyną komplikacji bywa również samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Dlatego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym plusem jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych względów osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum lub Himalaje rzadko decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te góry mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, bo często organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Shishapangma czy Manaslu. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]