Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Założenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, aby była ona chętnie odwiedzana przez użytkowników Internetu. Jednak co można zrobić, aby nasz portal cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

O co chodzi w optymalizacji stron internetowych?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz treści opublikowanych na stronie. Poprawnie przeprowadzona optymalizacja wpłynie na lepsze indeksowanie strony przez roboty sieciowe, a to sprawi, że znajdzie się ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak wygląda profesjonalna optymalizacja strony internetowej?

Profesjonalnie wykonana optymalizacja – oprócz kodu strony – obejmuje także zamieszczone na niej teksty i obrazy. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: przyspieszenia wyświetlania, zgodności ze standardami W3C oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, jeżeli na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinno być ich jednak za dużo. Optymalizując grafikę trzeba zwrócić uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na rodzaj użytej kompresji. Oprócz tego zoptymalizowane mogą być słowa kluczowe oraz linki znajdujące się na stronie.
Rzetelnie przeprowadzona optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu dobrych wyników wyszukiwania i zwiększa popularność portalu. Optymalizując stronę trzeba pamiętać o tym, że przede wszystkim musi być ona przyjazna dla użytkowników.