Zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych

Dla najmłodszych zabawa nie jest tylko uciecha – dobrze pokierowana może przyśpieszać ich zdolności. Rodzice, pragnący poprawić umiejętności percepcyjne swoich dzieci, mogą zapisać swoje pociechy na zajęcia baby sensory.

Zajęcia sensoryczne – stymulacja zdolności motorycznych oraz psychicznych dzieci

Ogólnorozwojowe zajęcia baby sensory to zabawy dla dzieci nie starszych niż trzynaście miesięcy, a więc niemowląt. Ten pierwszy rok życia jest niesłychanie istotny dla malucha, gdyż następuje w tym czasie jego nader gwałtowny rozwój mentalny oraz fizyczny. W wyniku doświadczeń sensorycznych w tkance mózgu niemowlaka tworzą w tym czasie setki milionów nowych połączeń. Tym samym należy dostarczyć o pokaźną liczbę interesujących atrakcji, które wpłyną pozytywnie na rozkwit malucha. Zajęcia sensoryczne dla najmłodszych organizowane są w dwóch przedziałach wiekowych – dla maluchów do szóstego miesiąca oraz tych powyżej siódmego miesiąca życia. Z uwagi na to, że organizowane są dla niemowląt, trwają nie dłużej niż godzinę, która dzielona jest na fazy wypoczynku i zabawy. W czasie zajęć dzieci podejmują się różnych aktywności, które stymulują ich rozwój społeczno-emocjonalny oraz umiejętności motoryczne i porozumiewania się.

Zajęcia muzyczne dla najmłodszych

Jednym z najlepiej wpływających na rozkwit niemowląt bodźców są dźwięki. Za pośrednictwem gry na najrozmaitszych instrumentach, tak młodsze, jak i starsze maluchy, kształtują zdolność odbierania piękna oraz fantazję, uczą się także rytmu. Styczność z muzyką w pierwszych miesiącach życia kształtuje umiejętności poznawcze maluchów, co w szkolnych latach może stać się przyczyną szybszego zrozumienia zasad matematyki. Kreatywne zajęcia muzyczne to także interesująca zabawa w towarzystwie rówieśników. Pod okiem wprawnego w pracy z maluchami instrumentalisty, najmłodsi dowiedzą się, iż dźwięki można wytwarzać także za sprawą rozmaitych obiektów. W czasie zabaw z muzyką generowane są dźwięki na niskim poziomie głośności..