Programy do digital paintingu i jak szukać kursów malarstwa cyfrowego

Adobe Photoshop kurs. Dowiedz się więcej na https://digitalownia.pl.

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX w. próbują podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malarstwa tradycyjnymi metodami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć pracę w branży filmowej lub gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie projektowania postaci czy świata przedstawionego stosują najczęściej zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Mając tego świadomość mnóstwo początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, stosowane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego programy do malarstwa cyfrowego korzystają obecnie artyści

Jest mnóstwo programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa cyfrowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż służył przede wszystkim jako software do retuszu zdjęć, szybko stał się głównym narzędzie game devów oraz artystów. Razem z sukcesem Photoshopa powstały inne podobne programy, jak np. ArtRage, Clip Paint Studio czy Corel Painter, w których dzięki zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak obrazy wykonane akwarelami, farbami akrylowymi lub gwaszem. Malarstwo cyfrowe daje artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia błędnych pociągnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież się nigdy nie kończą!

Digital painting – kurs z udziałem instruktora

W zasadzie uczenie się malarstwa cyfrowego odbywa się w podobny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Jak najbardziej pierwsze kroki można postawić samodzielnie, niemniej jednak aby stosownie rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać zaawansowane opcje oprogramowania i niezbędne techniki stosowania pędzli, radzimy wziąć udział w kursie prowadzonym przez biegłego instruktora. Jeśli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum technik jakie analizują takie szkolenia jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż tylko podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z twórcą szkolenia.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]