Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Tutaj poznasz pełną ofertę zimowego kursu turystyki wysokogórskiej.

Góry są wspaniałe, ale także niebezpieczne. W zasadzie co parę dni, a w szczególności w miesiącach, gdy wczasowicze tłumnie odwiedzają modne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w okolicy słynnych szczytów, dowiadujemy się o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez stosownego przeszkolenia porwali się na wycieczkę szlakiem o znacznej trudności. Zatem tym, którzy kochają wysokie góry i chcą nauczyć się poruszać po nich bezpiecznie, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka w górach w niewielkich grupach

Najlepszą drogą, aby nabyć istotną wiedzę jest uczestnictwo w kompleksowym szkoleniu prowadzonym przez profesjonalistów z każdego z głównych obszarów łączących się ze wspinaczką górską, a więc przewodników górskich, instruktorów wspinaczki i ratowników górskich. Dzięki ich instrukcjom uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo prawidłowego poruszania się w rakach i na rakietach śnieżnych, posługiwania się czekanem, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji oraz sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po trasach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami medycyny górskiej, orientacji w terenie i survivalu, które są nieodzowne w razie rozmaitych niebezpiecznych wypadków. Szkolenie obejmuje także reguły prawidłowego postępowania w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który posiada wieloletnią praktykę jako organizator wypraw w łańcuchy górskie rozsiane po całym świecie. Szkolenia odbywają się w plenerze (w Polsce, na Słowacji oraz w Austrii) w niedużych grupach, które przeważnie mają nie więcej niż pięć- osób. Dzięki temu zdobywanie umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość uwagi i czasu, aby mogli oni sprawnie opanować podstawową wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się w górach.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]