Kurs modelowania w Blenderze 3D – nie tylko dla profesjonalistów

kurs modelowania 3d, kurs blender

Świat rysunku nieprzerwanie ewoluuje i coraz częściej twórcy porzucają dotychczasowe metody na rzecz kreowania swoich dzieł wyłącznie cyfrowo. Komputery dają twórcom nie tylko wolność wykonywania ilustracji 2D, ale także modelowania obiektów 3D. Inicjacja nauki modelowania 3D nie generuje już ogromnych wydatków – każdy może przecież ściągnąć program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia trójwymiarowych obrazów oraz animacji, a który jednocześnie jest w pełni darmowy.

Nauka modelowania 3D samemu jest frustrująca

Korzystania z każdego programu można nauczyć się samemu, jednakże proces ten ciągnie się w takim przypadku dłużej i nieraz bywa niezwykle męczący. Z tego też powodu zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie dużo korzyści głównie osobom, które dopiero odkrywają Blender 3D. Zaznajamianie się z kolejnymi funkcjami oraz narzędziami czy dodawanie przeróżnych efektów świetlnych i tekstur na modelowany przedmiot przebiegnie szybciej, jeżeli odbywać się będzie pod okiem doświadczonego dydaktyka. Pedagog na bieżąco dokonuje korekty modeli wykonywanych przez kursanta wskazując elementy, które wymagają poprawy oraz podpowiadając ku temu odpowiednie rozwiązania. Jak w wypadku innych kursów dobrze jest, by przebiegał on w jak najmniej licznych grupach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D amatorów jak i artystów

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest w dzisiejszych czasach umiejętnością poszukiwaną i docenianą głównie w świecie filmu, projektowania i gier wideo. Znajomość programu Blender 3D poszerza zatem pole manewru na rynku pracy. W trakcie kursu można stworzyć pierwsze zaawansowane dzieła, które później można śmiało umieścić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednak, że kursy modelowania 3D przeznaczone są wyłącznie do osób, które chcą pracować zawodowo np. w branży filmowej i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Spory procent uczestników tego typu warsztatów to po prostu artyści oraz pasjonaci animacji pragnący rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności bądź odkryć nowe formy ekspresji.

Nasza siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]