Wybór srebrnych kolczyków

Dalsze informacje o kolczykach

Srebro to najbardziej lubiany przez producentów kolczyków surowiec. Nie powinno to oczywiście zaskakiwać, gdyż naprawdę ma wiele dobrych stron. Jego ceny są znacznie mniejsze niż złota, a jest kruszcem szlachetnym, co oznacza, że nie rdzewieje i latami zachowuje swoje zalety. Srebrne kolczyki są oprócz tego cenione ze względu na komfort ich noszenia – znacznie ograniczają bowiem ryzyko pojawienia się infekcji. Jako że są naprawdę ciekawą opcją dla szukających uniwersalnej i solidnej biżuterii, warto powiedzieć parę zdań na temat tego, w jakich miejscach je kupować i jak dbać o srebrne kolczyki.

Zakup srebrnych kolczyków – garść wskazówek

Fantazja designerów srebrnych kolczyków jest nieograniczona. Wśród nich każdy znajdzie propozycje dla siebie – zarówno zwolennicy sprawdzonych rozwiązań, jak i kobiety, które wolą raczej niebanalne projekty. Przed wyborem danych kolczyków warto zatem zorientować się, co proponują nam różni sprzedawcy. Najlepszym wyjściem z całą pewnością będzie kupno w internecie – tym bardziej, jeśli chcemy wybrać niebanalne wzory srebrnych kolczyków.

Jak dbać o srebrne kolczyki?

Pomimo wielu plusów, srebro posiada także wady. Najistotniejszy jest fakt, iż srebrne kolczyki po paru latach ciemnieją. Łatwo do tego nie dopuścić regularnie myjąc je specjalnymi środkami oraz trzymając w bezpiecznych pudełkach. Pod żadnym pozorem nie stosujmy jednak do ich czyszczenia detergentów, gdyż potrafią uszkodzić ich powierzchnię.