ametysty, biżuteria z ametystami

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znajdują się w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Indiach i Mozambiku. Ze względu na swoją oryginalną purpurową barwę, jest bardzo popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w jubilerstwie. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystów miała swoją wielką rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, zaś w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można wkładać na ważne przyjęcia czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu prezentuje się wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Broszki czy bransoletki z ametystami można nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w pracy. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy tak jest w rzeczywistości? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.