Wisiorki srebrne – duży wybór

Sprawdź, gdzie zamówić wisiorki

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez złotników materiałów. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej dbałości – surowiec ten jest naprawdę czuły, przez co możemy zarysować. Jak więc dbać o srebrne ozdoby?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Mocne środki myjące dla wyprodukowanych ze srebra ozdób okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i pokrywać się osadem. Nie należy zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a podczas prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne i bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy stosować pudełka wykładane od środka miękką tkaniną – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej znosi również kontakt z wilgocią oraz słońcem, które mogą sprawić, że straci kolory albo zmieni kształt. Zanim włożymy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je delikatną ścierką albo wrzucić do plastikowej torebki.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii należy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko jaja oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób powinniśmy używać delikatnych szmatek – twarde mogą porysować fakturę.