Tani diament – biżuteria z cyrkoniami

Dowiedz się więcej o cyrkoniach

W procesie ozdabiania ozdób twórcy bardzo często wykorzystują wiele kamieni szlachetnych. Stanowią one piękny element biżuterii, a także w widoczny sposób podnoszą wartość obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest fakt, że dość wąska rzesza ludzi może pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą wśród swoich ozdób. Wymyślono naturalnie także alternatywne sposoby dla mniej bogatych osób.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie to materiały jubilerskie nie pojawiające się naturalnie w przyrodzie są wytwarzane w pełni syntetycznie. Z powodu zbliżonych właściwości oraz wyglądu jest jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów. Zazwyczaj cyrkonia jest przezroczysta, ale wersje zawierające inne minerały mogą przybierać dowolne odcienie, czy też nawet zmieniać się pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i nauka – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie jako ozdoby w jubilerstwie, ale nie jest to bynajmniej jedyne ich przeznaczenie. Przykładowo, wykorzystuje się je w stomatologii (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), w przemyśle czy też do określania pH w ekstremalnych temperaturach. Dawniej, dzięki posiadanym właściwościom wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak zaintrygowani jesteśmy najpopularniej występującą formą cyrkonii, czyli biżuterią, możemy nabyć ją na przykład za pomocą internetu.