Rodzaje zapięć w kolczykach

Tutaj znajdziesz kolczyki.

Szukając kolczyków wypada wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, surowiec, z którego są wykonane, czy kształt, ale także na zapięcie. Oto zwięzła lista często spotykanych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak np. w zapięciu na sztyft. Tego typu zapięcie zapewnia ogromny komfort noszenia i częstokroć jest używane w biżuterii art deco. Minusem bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki klips

Wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. Dziś właściwie rzadko używane.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest nosić je w okresie letnim, gdy nie nosi się szali, czapeczek oraz odzieży z wysokim kołnierzem.

Kolczyki bigle angielskie

Jednakowo popularny jak klasyczny bigiel, jednakże bezproblemowy w zapinaniu, przez wzgląd na rozchylany tylni zatrzask. Często wykorzystuje się je przy droższych zestawach biżuterii.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma niewielką możliwość rozpięcia się, a końcówki na zapięcie bez trudu kupimy wszędzie. Kolczyki z tego rodzaju zapięciem sprzedają się najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku małych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, przeważnie złotych kolczykach. Bez trudu się je zakłada i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem wykorzystywane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]