Piękna biżuteria z topazu mistycznego

Jeśli chcesz kupić mystic topaz, powinieneś odwiedzić tę stronę

Niepowtarzalny blask oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najistotniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat cieszy się wielkim uznaniem miłośników ozdób. Mimo że na początku mogłoby się wydać, że to inny kamień, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są efektem specjalnej technologii wyrobu – prawdziwy topaz jest podczas niej wystawiany na wpływ dużej temperatury oraz pokrywany cienką warstwą metalu ozdobnego. To dlatego topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – odcienie

Odcienie, jakie ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z jakim jest połączony. Szczególnie często spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje natomiast, że kamień przybiera purpurowy odcień, błękitny z kolei jest skutkiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Doskonałe skutki przynosi obrabianie czystego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz Azji.

Przykłady użycia topazu mistycznego

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne właściwości topazu mistycznego są bardzo cenione przez złotników. Chętnie stosują go więc do wyrobu wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do eleganckich kreacji – doskonale wygląda również w pracy. Nie bez znaczenia jest też różnorodność barw, sprawiająca, że łatwiej można dobrać biżuterię do swojej kreacji.