Podkłady, bronzery, utrwalacze i inne kosmetyki do makijażu twarzy

Dowiedz się, gdzie kupić kosmetyki do makijażu twarzy.

Do nałożenia prostego makijażu potrzeba paru produktów. Pierwszym krokiem jest wybranie bazy pod makijaż. W zależności od naszych preferencji, możemy wybierać spośród produktów wygładzających pory, matujących bądź rozświetlających. Co kluczowe, zastosowanie bazy pod makijaż umożliwia także przedłużenie żywotności makijażu.

W następnej kolejności nakładamy delikatną warstwę podkładu, który dostosowujemy do potrzeb skóry. Podkłady pod makijaż dzielimy na te o dobrze kryjącej albo lżejszej konsystencji oraz na rozświetlające i matujące.

Po nałożeniu podkładu pod makijaż, trzeba utrwalić go pudrem. Rozróżnia się pudry do twarzy utrwalające oraz matujące, a także pudry łagodnie rozświetlające, które na pewno spełnią oczekiwania pań z cerą suchą. W sklepach można znaleźć puder przykładowo w kompakcie, jak i w postaci sypkiej.

Zadaniem korektorów do twarzy jest zamaskowanie mankamentów skóry oraz cieni pod oczami. W zależności od naszych potrzeb możemy użyć korektorów krzepnących i mocno kryjących albo w kremie, które posiadają właściwości nawilżające. Utrwala się je zazwyczaj za pomocą pudrów rozświetlających, nanoszonych pędzlem czy też zwilżoną gąbeczką kosmetyczną. Z kolei te o zbitej konsystencji, które wykorzystuje się pokrycia niedoskonałości skóry, nanosi się je punktowo niewielkim pędzelkiem lub palcem.

Po ujednoliceniu kolorytu cery twarzy oraz jej przypudrowaniu, wypada ją wymodelować. Służą do tego bronzery do twarzy. Dzielimy je na produkty do ocieplania cery, mające połyskujące drobinki, oraz na produkty do konturowania, które są przeważnie matowe i mają delikatnie szarawą barwę.

Pudry rozświetlające powinno się nakładać na czubki kości policzkowych. Nadają one obliczu naturalny blask, a równocześnie pomagają zakamuflować oznaki przemęczenia.

Żeby skóra promieniowała żywiołowością, powinno się wybrać róże do policzków. Ich odcień należy poprawnie dopasować do barwy skóry – wybrać ciepły bądź chłodny. Jeśli zaś masz problem z zauważalnymi naczynkami albo w ogóle z zaczerwienioną cerą, to warto sięgnąć po odcienie pomarańczu, które balansują różowe przebarwienia skóry.

Jeżeli chcesz, żeby makijaż wyglądał świetnie przez kilka godzin, trzeba skorzystać z utrwalaczy makijażu. W sprzedaży są takie o własnościach rozświetlających, a więc nadające skórze błysku, albo delikatnie matujących, które przeznaczone są przede wszystkim dla kobiet z cerą mieszaną lub przetłuszczającą się. Utrwalacze to kosmetyki w postaci sprayu.

Wykonanie najprostszego makijażu twarzy nie jest trudne i potrzeba do tego jedynie kilku ogólnodostępnych produktów. Trzeba mieć jednak na uwadze, aby właściwie dopasować je do naszej cery oraz typu urody.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]