Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Skieruj się w to miejsce jeśli jesteś zainteresowany ciekawymi miejscami w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, zatem czasem z trudem można znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o ciekawych atrakcjach i najnowszych imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj portal opracowany specjalnie dla turystów

Aby pokazać zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstał serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o bardziej i mniej znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak również o ekspozycjach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Turyści planujący pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której ekspresowo wyszukają schroniska, motele i hotele, Centra Informacji Turystycznej, a także galerie i zabytki zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Z kolei dla tych, którzy z różnorodnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery pokazujące m.in. trasy rowerowe, zamek na Wawelu czy urok regionalnego folkloru.

Spis ambasad i przydatne rozmówki – istotne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych południowych miejscowości. Ciekawostki dodawane na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim i słowackim. Niezwykle przydatna dla cudzoziemców jest również sekcja Rozmówki, gdzie poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wczasów naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu indeks konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie Małopolski.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego