Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Więcej szczegółów o ciekawymi miejscami w Małopolsce.

Pomimo, że województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, stąd nieraz trudno znaleźć coś dla siebie w gąszczu informacji o planowanych eventach kulturalnych czy sportowych oraz godnych odwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać kompleksowych informacji o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Żeby zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiedzę nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o pokazach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której migiem odszukają Centra Informacji Turystycznej, kempingi, pensjonaty i hotele, jak również muzea i zabytki położone w miastach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o parkingach i wypożyczalniach pojazdów. Ponadto dla osób, które z różnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. zamek na Wawelu, urok parków narodowych i krajobrazowych czy atrakcje narciarskie.

Strona o atrakcjach Małopolski z myślą o zagranicznych odwiedzających

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych górskich miejscowości. Wiadomości zawarte na stronie publikowane są więc w języku angielskim, ale także w m.in w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim oraz rosyjskim. Turyści z zagranicy znajdą tu listę konsulatów i ambasad mających swoje siedziby na terenie województwa małopolskiego. Szczególnie pomocna dla cudzoziemców jest także sekcja Rozmówki, w której poznają podstawowe wyrażenia i powiedzenia, które pozwolą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie podróży po naszym kraju.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego