Jak powinna być zbudowana skrzynka telekomunikacyjna?

Sprawdź, gdzie kupić skrzynkę teletechniczną.

Skrzynki teletechniczne są niezbędne w każdej nieruchomości – regulują to akty normatywne. U dystrybutorów znajdziemy wiele ich typów, których profil musi być dostosowany do zróżnicowanych warunków. Jak dzielimy skrzynki telekomunikacyjne i jak powinny być zbudowane?

Skrzynka telekomunikacyjna – wycięcia wentylacyjne

Skrzynka telekomunikacyjna musi być skonstruowana z wytrzymałego surowca i posiadać odpowiednie wycięcia, które pełnią rolę wentylacyjną oraz przepuszczają sygnał bezprzewodowy. U dystrybutorów znajdziemy 2 zasadnicze modele skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna umieszczana na zewnątrz budynków, która musi wytrzymać ingerencje osób niepowołanych, a także negatywne warunki atmosferyczne. Następna grupa to skrzynka umieszczona wewnątrz domów, w której mieszczą się ważne przewody – takie jak skrętki koncentryczne oraz niezbędne przyłącza urządzeń – modemy TVK, multiswitche. Moduły wewnątrz skrzynki możemy zainstalować np. na rzepy lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – specjalistyczne zamki

Istotnym składnikiem jest również ochrona przed dostaniem się do szafki osób niepowołanych. Uniwersalne zasuwy doskonale spełniają swoją rolę. Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne ze względu na dzieci. Należy pamiętać też o zachowaniu ładu wewnątrz szafki – do tego celu wykorzystuje się profesjonalne komory. U dystrybutorów znajdziemy wiele typów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, dzięki czemu błyskawicznie dostosujemy je do naszego mieszkania.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]