Więcej o filtrze F9

Przyznajmy to szczerze: jakość powietrza w naszym kraju zła. Pod tym względem Polska utrzymuje się na jednej z najdalszych pozycji wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie słychać nowe raporty o przekroczeniu dopuszczalnego stężenia pyłów PM10 oraz PM2.5 i z tego powodu też bezustannie poszukiwane są wydajne rozwiązania, pomagające radzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w obiektach, w których podtrzymanie czystości powietrza jest niesłychanie ważne (np. w budynkach służby zdrowia).

Filtry F7 i F9 – skutecznie filtrują pyły oraz zarodniki grzybów

Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), czyli filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i wykorzystywane są od lat 70-tych. Są obecne m.in. w domowych oczyszczaczach powietrza oraz odkurzaczach. W systemach wentylacyjnych montowanych w budynkach mieszkalnych, urzędach czy biurowcach świetnie sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy radzą sobie z wyłapywaniem pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki są składową smogu. Nie są dla nich problemem także większe zanieczyszczenia, jak pyłki roślin, sierść zwierząt bądź dym tytoniowy. Wybierając filtry dokładne F7 bądź F9 należy sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale również jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ramę ze stali ocynkowanej wyróżniającą się ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz złe warunki atmosferyczne (jak znaczny poziom temperatury, wilgoci). Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest standardowo aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtracyjny złożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, iż filtry te posiadają dużą żywotność. Filtry F7 i F9 występują w wielu rozmiarach dopasowanych do wymagań każdego odbiorcy.

Filtry HEPA H13 i H14 – tam gdzie należy spełnić wysokie standardy czystości

Do wykorzystania w przemyśle wymagane są jednak filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą mogą zagwarantować filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a trwała rama, również sporządzona z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i wahania temperatury, co umożliwia wydajną filtrację w ekstremalnych warunkach (nawet do 80°C). Filtry tego rodzaju instalowane są wszędzie tam, gdzie trzeba spełnić wyśrubowane standardy sterylności powietrza, jak na przykład w zakładach produkujących leki.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Nasza siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46